Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”)

Nowe produkty

Nowe produkty

Lista produktów marki Wilier Triestina

Wiodący włoski producent rowerów, najbardziej znany z  modeli szosowych. Historia Wilier Triestina sięga początków XX stulecia. Obecnie firma produkuje najwyższej klasy rowery szosowe (jeżdżące m.in. w barwach grupy Astana), gravel i mtb.

Wilier Triestina rozpoczął pracę w skromnym warsztacie nad brzegiem rzeki Brenta w San Fortunato przez Pietro Dal Molina z Bassano del Grappa we Włoszech latem 1906 roku.

Nazwa firmy powstała jako akronim wyrażenia „W l’Italia liberata e redenta”, gdzie W jest skrótem od „Viva!” (Niech żyją Włochy, wyzwolone i odkupione).  Triestina pochodzi od nazwy miasta Triest. Kiedy powstał Wilier, Triest nie był częścią Włoch; nazwa „Wilier Triestina” odzwierciedlała patriotyczne pragnienie ponownego przyłączenia się do niej.

Słynny włoski kolarz Fiorenzo Magni jeździł na rowerach Wilier w swoim zwycięstwie Giro d'Italia w 1948 roku, a także w zwycięstwach Tour of Flanders w 1949 i 1950 roku.

Marco Pantani jechał na Wilier w 1997 roku Tour de France.[7]

Niedawny mistrz świata Alessandro Ballan i wicemistrz Damiano Cunego jechali na rowerach Wilier, aby zwyciężyć w Mistrzostwach Świata UCI Road 2008.

Od sezonu 2018 Wilier Triestina dostarcza rowery zespołowi UCI Pro Continental Direct Énergie, a od 2020 roku Astana Pro Team.

Aktywne filtry

 • Wilier Jareen 2022
  Szybki podgląd

  Wilier Jareen

  8 799,00 zł   dostępny

  Daj upust emocjom

  Jareen to nowa, podwójnie cieniowana rama aluminiowa 6061 dedykowana do jazdy na szutrze i zbudowana w stylu Wilier Triestina: z okablowaniem zintegrowanym z ramą, rurą czołową o zróżnicowanej średnicy, sztycą podsiodłową o średnicy 27,2 mm dla większego komfortu, systemem hamulców tarczowych flat mount , widelec z osią przelotową. Aby zapewnić maksymalną wszechstronność, rama została zaprojektowana do montażu błotników oraz bagażników przednich i tylnych, a prześwit ramy i przedniego widelca na opony wynosi do 42 mm.

 • Wilier Triestina Hybrid...
  • Nowy
  Szybki podgląd

  Wilier Triestina Hybrid...

  16 599,00 zł   niedostępny

  Szybki sposób na przemieszczanie
  Dostępny także w wersji z prostą kierownicą

  Szybka jazda na rowerze ze wspomaganiem pedałowania wymaga lekkich i wydajnych komponentów. Rowery hybrydowe Triestina gwarantują najwyższą wydajność zarówno podczas jazdy po mieście, jak i w celach rekreacyjnych. Aluminiowa rama zawiera w sobie ten sam system wspomagania pedałowania, co Cento 10 Hybrid, dzięki czemu wszystko jest możliwe. Każdy szczegół Triestina Hybrid został zaprojektowany tak, aby dotrzymać kroku najnowszym osiągnięciom w projektowaniu rowerów.

 • Wilier 0 SL
  • Nowy
  Szybki podgląd

  Wilier 0 SL

  24 499,00 zł   niedostępny

  ZABIERZ GO NA SZCZYT

  Czy te same osiągi roweru, który wygrał Tour of Lombardy 2020, można skondensować w konkurencyjnej cenie? Tak! To Wilier 0 SL, rower, który przejmuje większość cech rowerów używanych przez członków zespołu Astana Qazaqstan. Gwarantuje najniższą wagę, największą precyzję kierowania  i czyste  linie dzięki okablowaniu w pełni zintegrowanym z ramą. Z nim każda wycieczka staje się najwspanialszą.

 • Wilier GTR TEAM DISC
  • Nowy
  Szybki podgląd

  Wilier GTR TEAM DISC

  11 999,00 zł   niedostępny

  WŁOSKA SZOSÓWKA

  GTR TEAM DISC to wersja GTR TEAM dostępna z hamulcami tarczowymi Flat Mount. Tylny trójkąt, zaprojektowany asymetrycznie, mieści opony 28 mm. GTR TEAM DISC może być również używany w wyścigach UCI.

 • Wilier Rave SLR
  • Nowy
  Szybki podgląd

  Wilier Rave SLR

  27 999,00 zł   niedostępny

  EXPECT THE UNEXPECTED

  Podróżowanie nowymi drogami to nie tylko styl życia. Może również stać się celem dla kogoś, kto produkuje rowery od ponad 116 lat. Dzięki Rave SLR skierowaliśmy nasze cele na nowe horyzonty, tworząc produkt z dwiema oddzielnymi duszami, idealny do jazdy na wszystkich drogach, idealny do szutrów ale z tą samą niesamowitą skłonnością do wyścigów. Rave SLR będzie nowym doświadczeniem rowerowym, nieoczekiwanym dla wielu.

 • Wilier Jena
  • Nowy
  Szybki podgląd

  Wilier Jena

  17 699,00 zł   niedostępny

  Komfortowy rower wyścigowy

  Rama z włókna węglowego monocoque 60TON Jena jest dostępna w 5 rozmiarach (od XS do XL) w geometrii, która pozwala na wysoki poziom komfortu, bez poświęcania reaktywności i osiągów, które są bardzo zbliżone do rowerów wyścigowych Wilier. Główka ramy z płaskim kątem zapewnia jakość jazdy i stabilność również na trudnych trasach. Z drugiej strony, tylny trójkąt został zaprojektowany tak, aby miał wyraźniejszą reakcję na naprężenia pionowe, pochłaniając w ten sposób dużą część drgań generowanych przez nierówności podłoża.

 • Wilier Garda
  • Nowy
  Szybki podgląd

  Wilier Garda

  14 399,00 zł   niedostępny

  Bezstresowa jazda

  Garda to idealny produkt dla tych, którzy chcą mieć nowoczesny rower zapewniający bezstresową jazdę.
  Garda to podstawowy model wyścigowy z włókna węglowego w nowym wydaniu, z przewodami poprowadzonymi w ramie i wystarczającym prześwitem na opony 32 mm.
  Całkowicie nowy projekt, który zamyka ewolucyjny krąg rowerów szosowych z całkowitą integracją kabli. Garda jest dostępna w 6 rozmiarach, z hamulcami tarczowymi lub tradycyjnymi hamulcami szczękowymi.