Gorąca hiszpańska krew i pasja zjazdowa. Rowery Mondraker Wrocław

Firma Mondraker została założona w 2001 r., produkuje wyłącznie rowery górskie i specjalizuje się w rowerach "grawitacyjnych", choć oferuje również MTB XC. Rower zjazdowy Mondraker Summum pojawił się na pierwszych stronach gazet, kiedy sportowcy Mondrakera zdobyli dwa miejsca na podium Mistrzostwa Świata 2016 w kategorii DH mężczyzn.

Założyciel Mondraker, Miguel Pina, jest miłośnikiem komiksów. Nazwa „Mondraker” została zainspirowana przez Mandrake the Magician, który - jak powiedziała Pina - „mógłby stworzyć coś z niczego”. (Zachowaj swój motocykl i patrz jak najlepiej, korzystając z naszego przewodnika po konserwacji i naprawie roweru).

FORWARD GEOMETRY

Mondraker Forward Geometry

W 2012 roku Mondraker zadebiutował Foxy XR (jako model z 2013 roku). Ten rower był wyposażony w coś, co Mondraker nazywał „przednią geometrią” - FORWARD GEOMETRY, czyli bardzo długą górną rurę i przedni środek (odległość od środka suportu dolnego do środka przedniej osi) oraz niestandardowy mostek o długości 10 mm. Przedstawiciele twierdzą, że wydłużając przód i cały rozstaw osi, geometria ta zapewnia inny rozkład ciężaru na rowerze, a także zapewnia większe bezpieczeństwo, pewność siebie i stabilność, co pozwala jeźdźcom jeździć szybciej lub czuć się bezpieczniej. Geometria rowerów górskich zawsze się zmienia, a inne marki miały podobne pomysły - geometria Gary'ego Fishera w 1998 r. Była podobna, choć mniej ekstremalna niż przednia geometria Mondrakera - ale eksperci przyznają Mondrakerowi pierwszeństwo we wprowadzeniu trendu, który przyjęła większość marek rowerów górskich.

Zero Suspension System

Zero Suspension System

2019 to 11. rok podwójnego zawieszenia Zero Mondraker. Zawieszenie wygląda jak połączenie dolnego cięgła Santa Cruz VPP z górnym łącznikiem wahacza z Treka. Konstrukcja wykorzystuje pływający damper, co oznacza, że jest on ściskany zarówno przez górne, jak i dolne zawieszenie. Zgodnie z informacjami o produkcie Mondraker nazywa się Zero, ponieważ jego konstrukcja zapewnia zerową utratę mocy, zerowe odrzut pedału i zerowy podbijanie podczas hamowania. Pierwsze wrażenia: konkuruje z najlepszymi systemami na rynku. Bardzo ostry i wydajny, a także żywy z doskonałą kontrolą nierówności.

Mondraker jest uznanym producentem rowerów górskich na najwyższym poziomie, sprzedającym w ponad 40 krajach z pełną kolekcją ponad 60 modeli. Od przełomowego roweru wyścigowego Podium Carbon XC, po rower wyścigowy Summum Carbon, który wygrał Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Świata, są to wyjątkowe rowery o niesamowitych osiągach na światowym poziomie.

Komentarzy

Skomentuj