Mondraker Forward Geometry

W: Marki rowerów w ofercie Bbike Rowery Wrocław On: Komentarz: 0 Wyświetlenia: 245

Forward Geometry okazało się obecnie wzorcem geometrii dla wysokiej klasy rowerów górskich i jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i wiodących technologii wprowadzonych przez firmę Mondraker.

Większość rowerów jest zaprojektowana do jazdy z (względnie) długimi mostkami, aby uzyskać odpowiedni zasięg i dopasowanie. Mondraker porzucił tę koncepcję i wbudował zasięg w górną rurę ramy, wydłużając cały rower, utrzymując kierownicę w tej samej pozycji.Mondraker Forward Geometry
Zalety FG

  •      Krótki mostek przesuwa ciężar rowerzystów dalej za przednią oś
  •      Super krótki mostek 10 mm wyostrza sterowanie
  •      Bardzo długa górna rura zawiera długość normalnego mostka
  •      Niewielki kąt główki i długa górna rura zapewniają długi rozstaw osi dla dodatkowej stabilności

Co uzyskujemy jeżdżąc na rowerze z FG?

Głównymi zaletami geometrii przedniej są zwiększone bezpieczeństwo i pewność jazdy po stromych zboczach nawet przy dużych prędkościach, bardziej reaktywne, precyzyjne i bezpośrednie prowadzenie, większa precyzja podjazdu i większa stabilność w technicznym i trudnym terenie z lepszą przyczepnością i lepszą kontrolą.
Zapewnia lepszą pozycję na rowerze, gdy robi się stromo. Długi mostek przesuwa ciężar do przodu, więc musisz się cofnąć lub ryzykować przekroczenie poprzeczki; z rowerem FG Twoja waga już wróciła, nawet w neutralnej pozycji do jazdy. Dzięki temu masz większą swobodę w poruszaniu się motocyklem, przesuwając ciężar ciała.

Jak zachowuje się rower z FG?

Jak rower zjazdowy: ten super krótki mostek połączony z szeroką kierownicą zdecydowanie zwiększa stabilność podczas zjeżdżania.

Komentarzy

Skomentuj