Kupno nowego roweru jest zawsze wyzwaniem. Zwłaszcza, gdy w oko wpadła nam marka, której jeszcze nie poznaliśmy, kusząca nowymi rozwiązaniami lub wyjątkową ofertą. Każdy doświadczony rowerzysta wie, że nie przejechanie 100 m po parkingu przed sklepem czy krótkiej prostej w hali marketu o niczym nam nie powie. No, może wykluczy rower zdecydowanie niedopasowany do naszych wymiarów.

Co w takim razie? Kupować kota w worku? Szukać znajomych, którzy jeżdżą na upatrzonym przez nas modelu? Fajnie było by, gdyby nasz rower stał gdzieś w wypożyczalni, gotowy do spędzenia z nami weekendu, byśmy dokładnie się poznali. Jeśli szukamy górala, mamy jakieś szanse. Jeśli to szosa czy gravel, sytuacja nie wygląda już tak różowo.

Na szczęście mamy inne rozwiązanie. Opiera się ono o doświadczenie w fittingu  rowerów. W naszych poszukiwaniach pomóc nam może IdMatch a dokładnie możliwość dynamicznego pomiaru, który znacznie uprości nam poszukiwania ideału. Dzięki dynamicznemu pomiarowi system pozwala na określenie, czy geometria roweru, który zamierzamy kupić jest dla nas właściwa i jak będziemy musieli ją zmodyfikować, by osiągnąć optimum.
Możemy więc przetestować wymarzony rower, jeszcze zanim go kupimy.

Czas trwania pomiaru wynosi około półtorej godziny, poprzedzony jest wywiadem, podczas ktorego określamy swoje preferencje i ew. kontuzje, z jakimi się zmagamy. Następnie sprawdzamy wymiary i elastyczność badanej osoby. Po testach dynamicznych na rowerze testowym o parametrach zgodnych z wybranym przez nas rowerem uzykujemy informacje o zalcanym rozmiarze ramy  wraz z niezbędnymi modyfikacjami, dopasującowymi rower do określonych przez nas potrzeb. Możemy także uzyskać informacje na temat konkurencyjnych rowerów o podobnych parametrach wraz z listą niezbędnych modyfikacji geometrii.

Co ważne, jeśli w ciągu 6 miesięcy dokonamy w bbike zakupu roweru, cena badania zostanie odliczona od kosztu zakupu roweru.